Promo akce
Podpořte pokus o zápis do České knihy rekordů

Podpořte pokus o zápis do České knihy rekordů!

Blížící se třetí setkání historických kočárků v Mimoni bude usilovat o zápis do České knihy rekordů.
Pokus proběhne ve spolupráci s Agenturou Dobrý den z Pelhřimova. K realizaci je potřeba částka přesahující 10.000,- Kč.
Podpořte pokus, a buďte u toho.
Přispět můžete jakoukoliv drobnou finanční částkou poslanou na účet 0927626359/0800 a do zprávy pro příjemce prosím napište slovo "kočárky". Moc děkujeme a v květnu se těšíme na viděnou Spolek historie Mimoňska

Zemní plyn v Mimoni a ceny tepla

Společnost ENERGIE Holding chystá zásadní modernizaci dálkového vytápění v Mimoni. Pod hlavičkou projektu GREENHEATING plánuje výrobu tepla a teplé vody přemístit z výtopny Hradčany, ukryté v lese tři kilometry od Mimoně směrem na Ralsko, do města a místo hnědého uhlí začít spalovat zemní plyn. Vydělat by na tom měli odběratelé tepla a životní prostředí.

Těžba na Tlustci a tranzitní doprava

Neustále probíhající spor o těžbu na nedalekém kopci Tlustec u Luhova přináší velkou nejistotu v dalším vývoji dopravní situace v Mimoni. Je to doslova jen pár dní, co byl Libereckým krajem přijat zákaz tranzitní dopravy vozidly, nebo soupravami vozidel, nad 12t na vybraných silnicích ll tříd. Mezi nimi i obě "naše" silnice, ll/270 Doksy - Mimoň - Jablonné v Podještědí a ll/268 Mnichovo Hradiště - Mimoň - Zákupy - Nový Bor. Obě tyto jmenované silnice protínají naše město a proto je na nich Libereckým krajem uplatněný zákaz tranzitní dopravy nad 12t velmi žádoucí. Ale co se stane, pokud by se opravdu těžba na Tlustci znovu obnovila? Bude zákaz tranzitu pro nákladní dopravu nad 12t plnit svůj účel i pro dopravu jedoucí do kamenolonu a odvážející vytěžený materiál z kamenolomu na Tlustci?

Třídíme, nebo jen odhazujeme

O tom, že je dobré odpady třídit, se nemá smysl rozepisovat, to ví snad každé malé dítě. Ale to, že si někteří obyvatelé města pletou místa určená pro sběr tříděného odpadu se sběrným dvorem, kdy se tato místa často stávají regulérními černými skládkami, to už za pár řádků stojí. Tyto zvláštní disciplíny, spočívající v odkládání objemného odpadu, který očividně patří do sběrného dvora, ke kontejnerům na tříděný odpad, nebo prosté odhození čehokoliv na zem, aniž by se dotyčný vůbec obtěžoval hodit odpad do kontejneru, byť by byl prázdný, poloprázdný, nebo v něm prostě bylo místo, či dovoz takového množství odpadu, které za jediný den zaplní celý kontejner, ukazují na problém, který by se měl začít řešit.

Neutěšený stav městských cest pro pěší

Moje v pořadí druhá reportáž se bude týkat neutěšeného stavu místních městských komunikací pro pěší. Zmonitorovala jsem cestu pro pěší od paneláků u koupaliště, kde bydlí spousta seniorů, mezi nimiž jsou senioři s vážným tělesným postižením a špatnou motorikou těla a někteří s těžkou vadou zraku. Jak vidíte podle fotografií cesta k mostu je samý výmol a nerovnost. Moje maminka, která špatně vidí, zakopla o nerovnost na této cestě. Výsledkem jsou dva hřeby a jeden spojovací hřeb na ruce. Ráda bych, aby si představitelé města tuto cestu zkusili projít s šátkem na očích a vyzkoušeli si tak, co znamená pro zrakově a tělesně postižené seniory, každodenní cesta za nákupem.