Promo akce
Podpořte pokus o zápis do České knihy rekordů

Podpořte pokus o zápis do České knihy rekordů!

Blížící se třetí setkání historických kočárků v Mimoni bude usilovat o zápis do České knihy rekordů.
Pokus proběhne ve spolupráci s Agenturou Dobrý den z Pelhřimova. K realizaci je potřeba částka přesahující 10.000,- Kč.
Podpořte pokus, a buďte u toho.
Přispět můžete jakoukoliv drobnou finanční částkou poslanou na účet 0927626359/0800 a do zprávy pro příjemce prosím napište slovo "kočárky". Moc děkujeme a v květnu se těšíme na viděnou Spolek historie Mimoňska

Pět základních věcí pro výběr

 1. Cena
  Trochu větší obytné auto, i když jsme plánovali jezdit jen sami dva by asi bylo ideální, ale to je úplně jiný finanční level, a to i za někdy hrůzostrašné ojetiny, o které bych neopřel ani kolo. Nehledě k tomu, že takové větší obytné auto už je zpravidla nad 3,5 t a je potřeba zvážit i další věc, a to je řidičské oprávnění, které by si musela druhá polovička rozšířit, mýtné a pod. Takže pokud ano, pak buď nové, nebo opravdu jen minimálně jeté, ideálně od 1 majitele. Ale to jsem s financemi v jiném světě.
  Na druhou stranu obytný přívěs se dá (i nový) koupit za řádově menší peníze, i když tady bych byl u ojetin stejně obezřetný, protože i obytný přívěs za relativně slušné peníze může nemile překvapit.
  A protože jsem si svůj druhý milion ještě nevydělal, vítězí v tomto bodě obytný přívěs.
 2. Využití
  Druhá věc, která pro mě byla velmi důležitá bylo využití. A tuto otázku jsem si rozdělil do podotázek:
       a) Časové.
           Dobré obytné auto i dobrý obytný přívěs se dají využívat celoročně. Ale pokud celoroční využívání, pak je lepší obytné auto, protože s obytnou soupravou se v zimě nemusí vždy a všude vyjet a ne vás s ní vždy a všude pustí. Na druhou stranu, pokud využiji jen od (dubna) května do září (října), pak má větší smysl obytný přívěs.
       b) Na jaký způsob cestování.
           Klasické přesuny mezi kempy, nebo přesuny po normálních silnicích, na to lze použít oboje, jak obytný vůz, tak obytný přívěs, pokud bych jezdil více do přírody, resp. někam do lesa, nebo po nezpevněných cestách, lákala by mě více divočina, pak pro lepší jízdní vlastnosti určitě obytný vůz, nejlépe přizpůsobený těmto požadavkům.
  A jelikož naše cestování bylo z velké většiny plánované po normálních silnicích, jezdíme i mimo ně, ale jen po cestách, které bez problémů zvládne i souprava s obytným přívěsem, a v zimě nejezdíme vůbec, pak i v tomto bodě vítězí obytný přívěs.
 3. Akceschopnost
  Tak tento bod už jsem nakousl v bodě 2, ale akceschopnost obytného vozu je oproti obytnému přívěsu jednoznačně lepší. Tady není moc o čem přemýšlet, s obytným vozem je lepší manévrovatelnost i průjezdnost případným velmi lehkým terénem a na otočení potřebujete mnohem méně místa, s obytným vozem lze plánovat trasu i na taková místa, kam by se karavanová souprava dostávala jen velmi těžko, pokud vůbec.
  Tady jednoznačně vítězí obytný vůz.
 4. Prostor
  No a tohle mě hodně zajímalo. Menší obytné vozy prostorem opravdu moc nepřekypují a doložnost, tj. to, co uvezou jako náklad (posádku + vybavení a věci na cestu) není příliš ideální a většinou se do limitu nevejdete. S tímhle naopak nemají obytné přívěsy zas takový problém, protože co se nevejde do přívěsu, uveze tažné vozidlo. Prostorové uspořádání u větších obytných vozů je super, ale jak říkám, druhý milion ještě nemám... Naproti tomu prostorové uspořádání u obytných přívěsů je mnohem lepší a to i u těch menších, kde za prostor "zaplatíte" maximálně rozkládacími postelemi.
  Takže tady za mě opět vítězí obytný přívěs.
 5. Servis
  Tak tento bod asi nemá smysl rozepisovat. Už jen když si uvědomíme, že obytný přívěs má jen dvě kola, nájezdovou brzdu a žádný motor.

Takže z mého pohledu otázky, které jsem sám sobě subjektivně položil dopadly
4 :1 pro obytný přívěs. Proto přišla na řadu varianta obytný přívěs za osobní automobil, kterou jsme na konci března 2019 úspěšně dotáhli do konce.

A tak se z nás na začátku dubna roku 2019 stali noví členové skupiny cestovatelských maniaků - karavanistů.

Zpět do kategorie s články o karavaningu

Souhrn opatření COVID-19, která byla přijata u nás v Mimoni

O novém druhu coronaviru, šířícího se lavinovitě z Číny po celém světě určitě nemá smysl znovu referovat, informací o této nové zákeřné nemoci je na různých serverech jistě dost a dost. V tomto článku se pokusíme shrnout opatření, která se týkají přímo života v našem městě. Jak funguje Městský úřad, kde jsou zakázané návštěvy a jak po vyhlášení nouzového stavu, tj. po 12. březnu 2020 fungují restaurační zařízení v Mimoni. Pokud máte jakoukoliv připomínku, námět, názor, jak tento článek rozšířit tak, aby odpovídal aktuálnímu stavu, piště pod článek do komentářů, nebo kontaktujte přímo e-mailem na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Článek odkazově navazuje na oficiální stránky města Mimoně, krajských a státních institucí, kde lze dohledat další podrobnější informace obecného charakteru.

Mimořádná zpráva, komplexní informace k zákazům v ČR kvůli koronaviru

ONLINE:
Česko zakázalo kvůli koronaviru akce,
kde se sejde více než sto lidí.
Od středy 11 března 2020 se zavírají školy

Premiér Andrej Babiš (ANO) po jednání Bezpečnostní rady státu oznámil, že od úterý ruší v Česku kvůli koronaviru akce nad 100 lidí. „Zakazují se od 10. března od 18.00 divadelní, hudební, filmová a další umělecké, sportovní, náboženské akce, trhy, veletrhy, veřejné i soukromé,“ oznámil po jednání Bezpečnostní rady státu premiér a šéf ANO Andrej Babiš. Zároveň od středy budou zavřené všechny školy a vyšší školy.
Komplexní souhrnné podrobné informace najdete ve sdíleném článku ze serveru irozhlas.cz - článek zákazy v ČR kvůli koronaviru

Uplynulý rok 2019

Pomalu a jistě dozrál čas ohlédnout se za letošním rokem 2019. Souhrn maličkostí, které (snad) byly alespoň k něčemu užitečné, nápady, které se podařilo prosadit, nápady, které jsou v řešení a které na pořadí návrhu teprve přijdou. 

Mapka míst se sběrnými nádobami na tříděný odpad

Mapka zobrazuje místa na území města Mimoně, kde jsou umístěny sběrné nádoby na tříděný odpad.
Po kliknutí na příslušné místo se zobrazí popis místa a druh odpadu, který na tomto místě můžete odevzdat do určených nádob.

UPOZORNĚNÍ


Do sběrných nádob lze vkládat pouze odpad, pro který jsou sběrné nádoby určené. Pokud se odpad do sběrných nádob nevejde, jedná se ve smyslu obecně závazné vyhlášky města Mimoně o objemný odpad, který patří do sběrného dvora. Sběrný dvůr má v Mimoni otevřeno od pondělí do pátku, v době od 8:30 hod do 16:00 hod.


 

Kontakt

Spolupromimon.eu
Náměstí 1. máje 139 / lll
471 24 Mimoň
mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

GPS 50.658951, 14.724704

Stránky určené pro občany Mimoně, kteří se zajímají o dění ve městě a nejsou lhostejní k tomu, co se kolem nich děje.

Co nabízíme:

U nás si můžete kromě informací o našem městě zajistit

Ztrácíte se v Excelu?

Pomůžeme s tvorbou funkčních tabulek, dle požadovaných vstupů a funkčních parametrů.
Jednoduché, uživatelsky snadno pochopitelné, se základními vztahy, nebo i s pokročilejšími funkcemi.
Stačí napsat na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

 

 

Co občas podpoříme: