Rozloučení s prázdninami

V pátek, 28. srpna 2020 proběhla u vlakového nádraží akce, věnovaná především dětem, která by se dala nazvat, třeba jako rozloučení s prázdninami. V článku najdete kompletní fotografickou prezentaci celé akce, na níž se podíleli i členové Městské policie Mimoň, Sbor dobrovolných hasičů Stráž pod Ralskem, Báňská záchranná služba Hamr na Jezeře a pozadu nezůstala ani sousedská výpomoc.

Říká se, že zabavit děti není úplně jednoduché. Tady se to však povedlo dokonale a kromě napěněné atrakce, která nalákala snad úplně všechny děti, byly v přilehlém miniparčíku k dispozici i další stanoviště, kde byla možnost vyzkoušet si třeba trpělivost, při nošení míčku na pálce, přesnou trefu do kyblíku, nebo třeba zodpovědět pár otázek podle obrázků. A kdo chtěl, mohl se nechat pěkně namalovat. Houpačky, skluzavka a pískoviště už jen doplnily dětské možnosti.

Na závěr se rozdaly buřty a kdo chtěl, malí i velcí, všichni si mohli vyrobit opečenou dobrotu. Takový malý druhý dětský den, chtělo by se říct, dopadl velmi dobře a navrch přidáváme kompletní album, ze kterého si každý může cokoliv vybrat.