Veľká Lomnica – Banská Bystrica – Nitra – Galanta – Bratislava – Břeclav.
Dnešní den 20. 10., budeme absolvovat nejdelší přejezd. Původně měl být cíl v Galantě, ale nakonec jsme se dohodli, že to dotáhneme až do Čech, někam k Břeclavi. Po ranní klasice, káva plus úklid následuje odkempování, zapřažení, poslední kontrola a pomalu vyrážíme z Veľké Lomnice nejprve do kempu Tatranec v Tatranské Lomnici odservisovat karavan. Vypustit šedou vodu a vyčistit toaletu. Musím říct, že to byla dobrá volba. Nechali nás tam odservisovat za 5 euro. A pak už jedeme zpět na dálnici směr Štrba.

Docela slušně fouká a vypadá to na docela zajímavou jízdu. Hned po nájezdu na dálnici cítíme nápory větru, a tak jedeme nejnižší dálniční povolenou rychlostí, tj. 80 km/h. Cesta ubíhá dobře, jen je občas nutné víc soustředění na udržení rovného směru, aby se při poryvech větru souprava nerozkývala. A tady se také krásně projevila funkce stabilizátoru. Ten hodně pomohl.
Osmdesátka nám ale dlouho nevydrží, dojíždí nás první kamion, a tak zvyšujeme rychlost a na tempomatu zadáváme rychlost na 91 km/h. I v této rychlosti karavan drží a stabilizátor funguje, jak má. Na sjezdu Hybe odbočujeme z dálnice a před námi je přejezd Nízkých Tater. Tady už se jede o poznání lépe. Cesta vede mezi kopci, takže vítr až na výjimky už nehraje takovou roli, a vzhledem k vesnicím, různým rychlostním omezením a zatáčkám jedeme 50–75 km/h max. Víc to tady s karavanovou soupravou nejde. Nízké Tatry jsou nádherné. Méně kamenité a více zelené. Jedeme směr Bánská Bystrica a pomalu se prodíráme na nejvyšší bod naší cesty, na Čertovicu, která leží ve výšce 1250 m. n. m. na rozhraní Žilinského a Banskobystrického kraje. Zastavujeme tam a dáváme si pauzu pro nás i pro zvířata. Opět perfektní služby. Funkční čistá toaleta, chutné jídlo, káva a krásně odpočatí pokračujeme dál směr Banská Bystrica.
Po přejetí Nízkých Tater navazujeme na údolí řeky Hron a kousek za Podbrezovou dáváme další zastávku. Malé parkoviště u louky je pro psí holku Adélku jako dar z nebes. Začíná se mírně oteplovat.

Za Banskou Bystricí najíždíme na rychlostní silnici R1 směr Žiar nad Hronom, Nitra, Bratislava. Kousek za Nitrou dáváme další pauzu, tentokrát s plným servisem u pumpy pro všechny. Pro zvířata i pro nás. Po ledové kávě pokračujeme dál po rychlostí silnici směr Bratislava, do Galanty jen odbočíme abychom natankovali. Pak se vracíme zpět na dálnici a pokračujeme teď už bez zastávky až do Bratislavy. Teplotní rozdíl mezi horami na severovýchodním Slovensku a nížinou na jihozápadním Slovensku se zvýšil na dobrých +10° V Bratislavě odchytáváme odpolední špičku, takže se chvíli vezeme v zácpě, ale pak už zase dálnice, tentokrát už téměř naše známá D2 směr Kúty. Za Bratislavou ještě jedna malá zastávka a večer po 17h dojíždíme k čerpací stanici u Břeclavi. Po zhruba ½ hodině definitivně parkujeme, napůl packujeme, zatahujeme rolety, vyvenčíme pejska, nakrmíme kocoura, sobě párek v rohlíku a obří řízek, já si kupuju navíc plechovkové pivo a po krátké venkovní procházce v blízkém okolí jdeme spát.