Na Břeclavi jsme spali opravdu dlouho. Ač paradoxně na velmi rušném dálničním parkovišti. Přijíždějící a odjíždějící kamiony nám vůbec nevadily. Má druhá polovička to snesla naprosto v pohodě. Což pro mne bylo překvapení. Já jsem na spaní po parkovištích více méně zvyklý, ale moje polovička nikoliv. A přesto to s naprostým přehledem dala.

Před námi bylo posledních zhruba 80 km do Moravského Krumlova, takže vše mohlo proběhnout hezky v klidu. Tedy skoro všechno. Ranní káva v pohodě, ale každodenní povinný ranní úklid byl, ostatně jako vždycky, trochu hektický. Ale už si na to pomalu zvykám.
Asi po hodině jízdy jsme zastavili na parkovišti u pozemku zabukovaném přes Bezkemp, počkali na zadaný čas a šli se nahlásit. Zakempovali jsme a vyrazili do Brna. Opět vyměnit plyn, opět vyprat a jako bonus najít hrob Jitky prastrýce Theodora Schäfra.
Jako první jedeme do samoobslužné prádelny Speed Queen Laundry Jihomoravské náměstí 1098 Brno – Slatina. Prádelna fungovala dobře, jen je potřeba opravdu dobře číst návod na obsluhu a raději si připlatit za prací prášek, navíc prací cyklus, tuším že to bylo nějakých 35 min. se nám zdál poměrně krátký. Praní 150,-, sušení 50,-, takže za 200,- Kč máme vypráno cca 10kg prádla.
Po vyprání pokračujeme na LPG Tomegas, Olomoucká 277/15 Brno – Černovice, kde nám vyměňují prázdnou láhev od čistého propanu za plnou láhev čistého propanu.
Den se chýlí ke konci a už toho máme plné kecky. Jízda po Brně je v dopravní špičce opravdu adrenalinový zážitek, i když na druhou stranu je potřeba napsat, že řidiči byli korektní a opravdu se jezdilo slušně. Dáme tedy ještě hrob prastrýce. Parkujeme před brněnským krematoriem, procházíme na Ústřední hřbitov, a protože už je půl šesté večer a hřbitov se v šest hodin zavírá, tak ještě v rychlosti prohledáváme hrobová místa dle označení, a nakonec se povedlo. Heuréka. Našli jsme hrob Theodora Schäfra, významné brněnské osobnosti a prastrýce Jitky.

Theodor Schäfer

* 23.1.1904 Telč – † 19.3.1969 Brno

hudební skladatel, teoretik a pedagog, který od roku 1914 působil trvale v Brně; profesor brněnské konzervatoře; autor řady klavírních, komorních a vokálních skladeb

více >>>

Z Brna odjíždíme téměř za tmy a po cestě fotíme nádherný západ slunce. V Moravském Krumlově jsme zašli do hospůdky u pozemku, kde jsme parkovali na vínko, pivko a křupky.