Výjezdy v roce 2021

Rok 2021 byl ve znamení výměny našeho prvního staršího karavánku Chateau Cantara 400CT 2000 za o něco novější typ Hobby 460UFE 2009. Hlavní důvod změny byl větší požadavek na místo, lepší uspořádání spaví a hlavně jsme sháněli karavánek se sprchou. To bylo asi ty nejhlavnější důvody, proč jsme se rozhodli upgradovat. Jiná značka s sebou přinesla i trochu jiné celkové zpracování přívěsu, ale i jiné, výrazně lepší jízdní vlastnosti. Lepší podvozek s nápravou Kappa, lepší vyvážení dává v součtu o poznání pohodovější jízdu a o karavánku v podstatě nevíte. Jediné, kde se projeví jsou vzhledem k jeho větší délce zatáčky a trochu jinak se musí točit při couvání. Do nového karavánku jsme nechali zabudovat solární systém s trakční palubní baterií 105 Ah, odpadní nádrž a větší nádrž na čistou vodu. Vnitřní osvětlení bylo předělané na LED. Tyto úpravy však zabraly skoro celé léto, takže s výjezdy to letošní rok nebyla žádná sláva. Po zabudování všech požadovaných věcí jsme vyrazili na první seznamovací výjezd do Českého Středohoří a v říjnu na podzimní dovolenou. O tom píšeme níže v sekci V říjnu za Sluncem.

Mostecko bylo ještě donedávna spojované s těžbou hnědého uhlí a pojem Mostecká pánev, či Severočeská hnědouhelná pánev nejsou pro většinu z nás cizími pojmy. Uhlí se zde stále ještě těží, ale zároveň zde probíhá rekultivace bývalých, nebo již nepoužívaných lomů, na jejichž místech vznikají vodní plochy poskytující nejen skvělé možnosti k volnočasovým aktivitám, ale těm, co pamatují Mostecko pokryté uhelným prachem i velmi výmluvné srovnání.

Pro krásné zážitky nemusíme jezdit moc daleko a pro naší sice malou, ale za to moc krásnou zemi to platí dvojnásob. Míst, kde je hezky je spousta, a každý si u nás může vybrat na míru to, co ho zajímá, nebo to, co se mu líbí. Pro nás se tím úžasným místem, kam se rádi vracíme stalo České středohoří. Letos na jaře jsme objevili duši Českého středohoří a teď v létě jeho srdce. A stálo to za to.